CMIS API (6.x-3.01) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: size
hi: आकार

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Name
hi: नाम

en: Path
hi: मार्ग

en: Upload
hi: अपलोड

en: type
hi: प्रकार

en: Error
hi: त्रुटि

en: OK
hi: ठीक है

en: Create content
hi: साहित्य बनाएँ

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Loading
hi: लोड हो रहा है
