Collection (6.x-2.0) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Node
de: Beitrag

en: Check here to show only the node teaser
de: Aktivieren, um nur den Anrisstext des Beitrages anzuzeigen.

en: Display links
de: Links anzeigen

en: Check here to display the links with the post.
de: Aktivieren, um die Links mit dem Beitrag anzuzeigen.

en: node
de: Beitrag

en: Collection
de: Kollektion

en: Collections
de: Kollektionen

en: Check here to show only the node teaser.
de: Aktivieren, um nur den Anrisstext des Beitrages anzuzeigen.

en: Node reference field
de: Beitragsreferenzfeld

en: Collection settings
de: Einstellungen zum Sammeln
