CollectiveAccess (6.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Overridden
id: Ditimpa

en: State
id: Status

en: Revert
id: Kembali

en: Are you sure you want to revert %title?
id: Anda yakin untuk mengembalikan %title seperti semula?
