CollectiveAccess (6.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar %title?

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: State
ca: Estat

en: Delete instance
ca: Suprimeix la instància
