Drupal Commons (6.x-2.13) - en to ar translation catalogue (79 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Content
ar: المحتوى

en: content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Administration
ar: إدارة

en: footer
ar: تذييل

en: Tags
ar: وسوم

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Date
ar: التاريخ

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Image
ar: الصورة

en: There are currently no posts in this category.
ar: لا محتوى تحت هذا التصنيف حاليا.

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: header
ar: ترويسة

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Core
ar: النواة

en: View
ar: عرض

en: Event
ar: الحدث

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: مستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: Create
ar: أنشئ

en: Question
ar: السؤال

en: Page
ar: الصفحة

en: Your name
ar: اسمك

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Authored by
ar: ألّفه

en: My groups
ar: مجموعاتي

en: Events
ar: الفعاليات

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Blog
ar: المدونة

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ar: شارك بأفكارك وآراؤك المتعلقة بهذه الصفحة.

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Logout
ar: خروج

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Messages
ar: الرسائل

en: Activity
ar: النشاط

en: Notice
ar: إعلام

en: People
ar: الأشخاص

en: Blogs
ar: مدونات

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Document
ar: وثيقة

en: comment
ar: تعليق

en: Submitted by !name
ar: تم الإرسال من طرف !name

en: Default time zone
ar: المنطقة الزمنية الافتراضية

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ar: محتويات هذا الحقل سرية ولن تظهر للآخرين.

en: 1 user | @count users
ar[0]: مستخدم واحد
ar[1]: لا مستخدمين
ar[2]: مستخدمان
ar[3]: @count مستخدمون
ar[4]: @count مستخدما
ar[5]: @count مستخدم

en: Aggregator
ar: مجمع

en: Feed aggregator
ar: مجمِّع التلقيمات

en: My account
ar: حسابي

en: Additional information
ar: معلومات إضافية

en: Notification settings
ar: إعدادت الاشعارات

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
ar: <em>الصفحة</em> -تشبه <em>الخبر</em> إلى حد ما- هي طريقة بسيطة لإنشاء وعرض المعلومات التي نادرا ما تتغير، مثل قسم "عنّا" في موقع. مبدئيا، لا تسمح ‏<em>الصفحة</em> بتعليقات الزوار، ولا تظهر في صفحة الموقع الرئيسية.

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Poll
ar: استطلاع رأي

en: Polls
ar: استطلاعات الرأي

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: Constraints
ar: قيود
