Drupal Commons (6.x-2.15) - en to he translation catalogue (108 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Status
he: מצב

en: E-mail
he: אימייל

en: Content
he: תוכן

en: content
he: תוכן

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Administration
he: ניהול

en: footer
he: חלק תחתון (פוטר)

en: Tags
he: תגיות

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: Home page
he: דף הבית

en: Login
he: כניסה

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Image
he: תמונה

en: There are currently no posts in this category.
he: אין כעת פרסומים בסיווג זה.

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: header
he: חלק עליון (הדר)

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Core
he: ליבה

en: View
he: צפיה

en: Event
he: אירוע

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Create
he: יצירה

en: Question
he: שאלה

en: Page
he: דף

en: Left side
he: צד שמאל

en: Right side
he: צד ימין

en: Your name
he: שם

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Bookmarks
he: מועדפים

en: Members
he: חברים

en: My groups
he: הקבוצות שלי

en: Events
he: אירועים

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Blog
he: בלוג

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
he: שתפו מחשבות ודעות לגבי פרסום זה.

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Notifications
he: הודעות

en: Logout
he: יציאה

en: Authored on
he: בתאריך

en: Messages
he: מסרים

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Feeds
he: הזנות

en: Activity
he: פעילות

en: Notice
he: הודעה

en: People
he: משתמשים

en: Blogs
he: בלוגים

en: My bookmarks
he: המועדפים שלי

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Document
he: מסמך

en: Documents
he: מסמכים

en: comment
he: תגובה

en: 1 month
he: 1 חודש

en: Submitted by !name
he: נשלח ע"י !name

en: Group settings
he: הגדרות קבוצה

en: Default time zone
he: ברירת מחדל לאיזור זמן

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
he: בחר את ברירת המחדל לאזור הזמן של האתר. במקרה של ספק, בחר אזור זמן הקרוב ביותר למיקום שלך שיש לו את אותם חוקי שעון קיץ.

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: Blog posts
he: פוסטים בבלוג

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
he: ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.

en: 1 user | @count users
he[0]: חבר אחד
he[1]: @count חברים

en: Mark as read
he: סימון כנקרא

en: Mark as unread
he: סימון כטרם נקרא

en: Organization
he: ארגון

en: Aggregator
he: צובר

en: Feed aggregator
he: צובר הזנות

en: My account
he: החשבון שלי

en: !interval ago
he: לפני !interval

en: Additional information
he: מידע נוסף

en: Member
he: חבר

en: Twitter
he: טוויטר

en: Notification settings
he: הגדרת התראות

en: About me
he: אודותי

en: 2 weeks
he: שבועיים

en: View more
he: צפה בעוד

en: My content
he: התוכן שלי

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Poll
he: סקר

en: Follow
he: מעקב

en: Polls
he: סקרים

en: LinkedIn
he: לינקדין

en: Search...
he: חיפוש...

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: You are here:
he: הנך נמצא כאן:

en: Job title
he: תיאור תפקיד

en: Event details
he: פרטי האירוע

en: Edit my profile
he: עריכת הפרופיל שלי
