Community Tags (6.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: yes
fr: oui

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Links
fr: Liens

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Display
fr: Affichage

en: You are not authorized to access this page.
fr: Vous n'êtes pas autorisé(e) à accéder à cette page.

en: no
fr: non

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Block
fr: Bloc

en: Never
fr: Jamais

en: Inline
fr: En ligne

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Count
fr: Décompte

en: Tab
fr: Onglet

en: Close
fr: Fermer

en: Promote
fr: Promouvoir en page d'accueil

en: Configure community tagging.
fr: Configurer l'étiquetage communautaire.

en: All tags
fr: Toutes les étiquettes

en: moderate
fr: modérer

en: Link this field to its term page
fr: Lier ce champ vers la page de terme correspondante

en: Tag ID
fr: Identifiant (ID) de l'étiquette

en: The taxonomy term ID for the term.
fr: L'identifiant du terme de taxonomie pour le terme.

en: The taxonomy term name for the term.
fr: Le nom du terme de taxonomie pour le terme.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
fr: L'identifiant pour le vocabulaire auquel appartient le terme.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Tag count
fr: Nombre d'étiquettes
