Community Tags (6.x-2.0-beta1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: no
hi: नहीं

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Count
hi: गुणांक

en: OK
hi: ठीक है

en: Close
hi: बंद करे

en: Promote
hi: पदोन्नति करना

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
