Community Tags (6.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: yes
hu: igen

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Tags
hu: Címkék

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Display
hu: Megjelenítés

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.

en: no
hu: nem

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Block
hu: Blokk

en: Never
hu: Soha

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Count
hu: Mennyiség

en: Tab
hu: Fül

en: Close
hu: Bezár

en: purge
hu: tisztít

en: Promote
hu: Közzététel

en: All tags
hu: Minden címke

en: moderate
hu: mérsékelt

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Tag ID
hu: Jelölő azonosító

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hu: Hiba történt %error_operation feldolgozása közben a következő argumentumokkal: @arguments
