Community Tags (6.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: yes
id: ya

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Tags
id: Tag

en: Links
id: Tautan-tautan

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Display
id: Tampilan

en: You are not authorized to access this page.
id: Anda tidak diotorisasi untuk mengakses halaman ini.

en: no
id: tidak

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Block
id: Blok

en: Never
id: Tidak pernah

en: Inline
id: Sebaris

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Count
id: Jumlah

en: Close
id: Tutup

en: Promote
id: Promosikan

en: All tags
id: Semua tag

en: moderate
id: sederhana

en: Link this field to its term page
id: Tautkan bidang ini ke halaman istilahnya

en: The taxonomy term ID for the term.
id: ID istilah taksonomi untuk istilah tersebut.

en: The taxonomy term name for the term.
id: Nama istilah taksonomi untuk istilah tersebut.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments
