Contact Save (6.x-1.4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en:  and
id:  dan

en: n/a
id: t/t

en: Filter
id: Saring

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Send yourself a copy.
id: Kirim salinan ke alamat email anda.

en: Submissions
id: Masukan

en: Reply
id: Balas
