Content type overview (6.x-1.5) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Actions
fa: عملکردها

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Save
fa: ذخیره

en: Display mode
fa: نحوه نمایش

en: Promoted
fa: ارتقا یافته

en: Published
fa: منتشر شده

en: May
fa: می

en: Both
fa: هردو

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Oldest first
fa: قدیمی‌ترین ابتدا

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Above
fa: بالا

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Comments per page
fa: دیدگاه‌ها به ازای هر صفحه

en: New revision
fa: بازبینی جدید

en: Content type overview
fa: مرورکلی نوع محتوا

en: Content type overview settings page
fa: صفحه پیکربندی مرورکلی نوع محتوا

en: Select the content types you want to include on the overview page.
fa: انواع محتوایی که می‌خواهید در صفحه مرورکلی قرار بگیرند را انتخاب کنید.
