Context (6.x-2.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: enable
id: hidupkan

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: none
id: tidak ada

en: Import
id: Impor

en: Book
id: Buku

en: Export
id: Ekspor

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Region
id: Wilayah

en: Conditions
id: Kondisi

en: Code
id: Kode

en: Clone
id: Kloning

en: Revert
id: Kembali

en: revert
id: kembalikan

en: disable
id: dimatikan

en: Context
id: Kontek
