Context (6.x-2.1) - en to te translation catalogue (21 entries)

en: enable
te: చేతనం

en: delete
te: తొలగించు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Attribute
te: లక్షణము

en: Value
te: విలువ

en: List
te: జాబితా

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Book
te: పుస్తకం

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Save
te: భద్రపరచు

en: True
te: సత్యం

en: False
te: అసత్యం

en: Add
te: చేర్చు

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Code
te: కోడ్

en: Context
te: సందర్భం
