Cookbook (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: weight
it: peso

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Read more
it: Leggi tutto

en: page
it: pagina

en: More
it: Altro

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Move
it: Sposta

en: Top
it: In cima

en: Add
it: Aggiungi

en: History
it: Cronologia

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Search keywords
it: Chiavi di ricerca

en: Picture
it: Ritratto

en: All
it: Tutti

en: Bottom
it: In fondo

en: Amount
it: Importo

en: Position
it: Posizione

en: Clear
it: Cancella

en: Front page
it: Prima pagina

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: Not available
it: Non disponibile

en: CSV file
it: File CSV

en: Recipe
it: Ricetta

en: Ingredients
it: Ingredienti

en: Recipes
it: Ricette

en: Blocks
it: Blocchi

en: Order by
it: Ordina per

en: Loading
it: Caricamento

en: Show all
it: Mostra tutti

en: Steps
it: Passi

en: Units of measurement
it: Unità di misurazione

en: Unit of measurement
it: Unità di misura

en: of
it: di

en: Difficulty
it: Difficoltà

en: Water
it: Acqua
