Cookbook (6.x-1.1) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Images
ro: Imagini

en: weight
ro: greutate

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: More
ro: Mai multe

en: Categories
ro: Categorii

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Save
ro: Salvare

en: Top
ro: Sus

en: Add
ro: Adaugă

en: History
ro: Istoric

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Search keywords
ro: Cuvinte cheie pentru căutare

en: Picture
ro: Imagine

en: All
ro: Toate

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Logo
ro: Siglă

en: Amount
ro: Suma

en: Position
ro: Poziţie

en: in
ro: în

en: Clear
ro: Elimină

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Image sizes
ro: Dimensiuni imagine

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Steps
ro: Pași

en: Units of measurement
ro: Unităţi de măsură

en: Unit of measurement
ro: Unitate de măsură

en: of
ro: din
