Cookbook (6.x-1.1) - en to sk translation catalogue (48 entries)

en: Title
sk: Názov

en: Images
sk: Obrázky

en: weight
sk: váha

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Content
sk: Obsah

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: More
sk: Viac

en: Categories
sk: Kategórie

en: Edit
sk: Upraviť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Name
sk: Názov

en: Back
sk: Späť

en: Save
sk: Uložiť

en: Top
sk: Navrch

en: Add
sk: Pridať

en: History
sk: História

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Picture
sk: Obrázok

en: All
sk: Všetky

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Amount
sk: Množstvo

en: NE
sk: NV

en: Position
sk: Pozícia

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Not available
sk: Nedostupné

en: Image sizes
sk: Rozmery obrázka

en: hits
sk: stiahnutí

en: CSV file
sk: CSV súbor

en: Recipe
sk: Recept

en: Ingredients
sk: Ingrediencie

en: Recipes
sk: Recepty

en: Blocks
sk: Bloky

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: Units of measurement
sk: Merné jednotky

en: Unit of measurement
sk: Merná jednotka

en: of
sk: z

en: Show more
sk: Zobraziť viac

en: Show less
sk: Zobraziť menej

en: cup
sk: šálka

en: milligrams
sk: milligramov

en: grams
sk: gramov

en: Servings
sk: Porcie

en: volume
sk: objem
