Cookbook (6.x-1.2) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: weight
id: bobot

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Read more
id: Selengkapnya

en: page
id: halaman

en: More
id: Selengkapnya

en: Categories
id: Kategori

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Move
id: Pindah

en: Top
id: Atas

en: Add
id: Tambah

en: History
id: Riwayat

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Search keywords
id: Kata kunci pencarian

en: Picture
id: Foto

en: All
id: Semua

en: Bottom
id: Dasar

en: Amount
id: Jumlah

en: Position
id: Posisi

en: in
id: dalam

en: Clear
id: Bersihkan

en: Front page
id: Halaman depan

en: Display name
id: Nama tampilan

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: Recipe
id: Resep

en: Ingredients
id: Bahan

en: Recipes
id: Resep

en: Blocks
id: Blok

en: Loading
id: Memuat

en: Steps
id: Langkah-langkah

en: of
id: dari

en: Difficulty
id: Kesulitan
