Cookbook (6.x-1.2) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Images
ru: Изображения

en: weight
ru: вес

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Read more
ru: Подробнее

en: page
ru: страница

en: More
ru: Ещё

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: Move
ru: Перенести

en: Top
ru: Вверху

en: Add
ru: Добавить

en: History
ru: История

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Search keywords
ru: Ключевые слова поиска

en: Picture
ru: Изображение

en: All
ru: Все

en: Bottom
ru: Снизу

en: Logo
ru: Логотип

en: Amount
ru: Сумма

en: g
ru: г

en: NE
ru: СВ

en: Position
ru: Позиция

en: in
ru: в

en: Clear
ru: Очистить

en: Front page
ru: Главная страница

en: Display name
ru: Название отображения

en: Not available
ru: Недоступно

en: Video
ru: Видео

en: Image sizes
ru: Размеры изображений

en: hits
ru: посещения

en: CSV file
ru: Файл CSV

en: Recipe
ru: Рецепт

en: Ingredients
ru: Ингредиенты

en: Recipes
ru: Рецепты

en: Blocks
ru: Блоки

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Loading
ru: Загрузка

en: Show all
ru: Показать все

en: Steps
ru: Шаги

en: amount
ru: сумма

en: gross
ru: общая сумма

en: Alphabetical
ru: По алфавиту

en: Units of measurement
ru: Меры измерения

en: Unit of measurement
ru: Единица измерения

en: of
ru: из

en: Difficulty
ru: Сложность

en: Dictionary
ru: Словарь

en: degrees
ru: градусов

en: Show more
ru: Подробнее

en: cup
ru: чашка

en: grams
ru: грамм

en: Servings
ru: Порции

en: volume
ru: громкость

en: mg
ru: мг

en: Water
ru: Вода

en: Number of servings
ru: Количество порций
