Cookbook (6.x-1.3) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: weight
ja: ウェイト

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Read more
ja: 続きを読む

en: page
ja: ページ

en: More
ja: 続き

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Move
ja: 移動

en: Top
ja: トップ

en: Add
ja: 追加

en: History
ja: 履歴

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Search keywords
ja: 検索キーワード

en: Picture
ja: 写真

en: All
ja: すべて

en: Bottom
ja: ボトム

en: Logo
ja: ロゴ

en: Amount
ja: 量

en: Position
ja: ポジション

en: Clear
ja: クリアー

en: Front page
ja: フロントページ

en: Display name
ja: 表示名

en: Not available
ja: 利用不可

en: Video
ja: ビデオ

en: hits
ja: ヒット数

en: CSV file
ja: CSV形式

en: Recipe
ja: レシピ

en: Ingredients
ja: 材料

en: Recipes
ja: レシピ

en: Blocks
ja: ブロック

en: Order by
ja: 並び順

en: Loading
ja: 読み込み中

en: Show all
ja: すべてを表示

en: Steps
ja: ステップ

en: Alphabetical
ja: コンテキスト内のアルファベット順: 並び替え順

en: Units of measurement
ja: 単位

en: Unit of measurement
ja: 単位

en: of
ja: の

en: Difficulty
ja: 難易度
