Cookbook (6.x-1.4) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: weight
fa: وزن

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: page
fa: صفحه

en: More
fa: بیشتر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Add
fa: افزودن

en: History
fa: تاریخچه

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Search keywords
fa: جستجوی کلید واژه‌ها

en: Picture
fa: تصویر

en: All
fa: همه

en: Bottom
fa: پایین

en: Logo
fa: آرم

en: Amount
fa: مقدار

en: Position
fa: موقعیت

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Front page
fa: صفحه اول

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Video
fa: ویدیو

en: Image sizes
fa: اندازه های تصویر

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Loading
fa: در حال بارگذاری

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Headline
fa: عنوان

en: Units of measurement
fa: واحدهای اندازه‌گیری

en: Unit of measurement
fa: واحد اندازه‌گیری
