Cookbook (6.x-1.7) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: page
ar: صفحة

en: More
ar: المزيد

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Move
ar: تحريك

en: Top
ar: الأعلى

en: Add
ar: إضافة

en: History
ar: الأرشيف

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Search keywords
ar: الكلمات المفتاحية للبحث

en: Picture
ar: الصورة

en: All
ar: الكل

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Logo
ar: الشعار

en: Amount
ar: المبلغ

en: Position
ar: الوضع

en: in
ar: في

en: Clear
ar: مسح

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Not available
ar: غير متاح

en: Video
ar: فيديو

en: Image sizes
ar: حجم الصورة

en: Recipe
ar: وصفة

en: Ingredients
ar: المقادير

en: Recipes
ar: الوصفات

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: Steps
ar: خطوات

en: Difficulty
ar: الصعوبة

en: Number of servings
ar: عدد الحصص
