Cookbook (6.x-1.7) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Images
he: תמונות

en: weight
he: גובה

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: page
he: דף

en: More
he: עוד

en: Categories
he: קטגוריות

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Save
he: שמירה

en: Move
he: הזזה

en: Top
he: עליון

en: Add
he: הוספה

en: History
he: היסטוריה

en: Vocabularies
he: אוצרות מילים

en: Search keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Picture
he: תמונה

en: All
he: הכל

en: Bottom
he: למטה

en: Logo
he: לוגו

en: Amount
he: כמות

en: Position
he: מיקום

en: in
he: ב

en: Clear
he: ניקוי

en: Front page
he: דף הבית

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Not available
he: לא זמין

en: Video
he: וידאו

en: Image sizes
he: גדלי תמונות

en: Recipe
he: מתכון

en: Ingredients
he: מרכיבים

en: Recipes
he: מתכונים

en: Blocks
he: בלוקים

en: Loading
he: בטעינה

en: Steps
he: צעדים

en: Units of measurement
he: יחידות מדידה

en: Unit of measurement
he: יחידת מדידה

en: of
he: של

en: Difficulty
he: קושי

en: cup
he: כוס

en: milligrams
he: מיליגרם

en: grams
he: גרם

en: Servings
he: מנות
