Cookbook (6.x-1.7) - en to uk translation catalogue (65 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Images
uk: Зображення

en: weight
uk: вага

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Read more
uk: Читати далі

en: page
uk: сторінка

en: More
uk: Ще

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Move
uk: Перенесення

en: Top
uk: Зверху

en: Add
uk: Додати

en: History
uk: Історія

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Search keywords
uk: Ключові слова для пошуку

en: Picture
uk: Зображення

en: All
uk: Все

en: Bottom
uk: Знизу

en: Logo
uk: Логотип

en: Amount
uk: Величина

en: g
uk: г

en: NE
uk: ПнСх

en: Position
uk: Позиція

en: must be a number.
uk: має бути числом.

en: in
uk: в

en: Clear
uk: Очистка

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: Display name
uk: Назва

en: Not available
uk: Недоступно

en: Video
uk: Відео

en: Image sizes
uk: Розміри зображення

en: hits
uk: відвідування

en: CSV file
uk: Файл CSV

en: Recipe
uk: Рецепт

en: Ingredients
uk: Інгредієнти

en: Recipes
uk: Рецепти

en: Blocks
uk: Блоки

en: Order by
uk: Впорядкувати за

en: Loading
uk: Завантаження

en: Show all
uk: Показати все

en: Headline
uk: Заголовок

en: Steps
uk: Кроки

en: amount
uk: сума

en: gross
uk: загальна сума

en: Alphabetical
uk: За алфавітом

en: Units of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: Unit of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: of
uk: з

en: Difficulty
uk: Складність

en: Dictionary
uk: Словник

en: degrees
uk: градуси

en: Energy
uk: Енергія

en: Servings
uk: Порції

en: volume
uk: том

en: Iron
uk: Залізо

en: Water
uk: Вода

en: Number of servings
uk: Кількість порцій
