Corolla (6.x-1.17) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Header
it: Intestazione

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Purple
it: Viola

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: You are here
it: Tu sei qui

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Post new comment
it: Invia nuovo commento

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Yellow
it: Giallo

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: sort icon
it: ordina icone

en: sort ascending
it: ordinamento crescente

en: sort descending
it: ordinamento decrescente

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
