Creative Commons (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Display
ar: العرض

en: Event
ar: الحدث

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Text
ar: نص

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Locale
ar: المحليات

en: Advanced
ar: متقدم

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Only in the category(s)
ar: فقط في تصنيف

en: Only of the type(s)
ar: فقط من النوع

en: License selection
ar: اختيار الرخصة

en: Available license types
ar: الرخص المتاحة

en: Required metadata fields
ar: تتطلب خانات البيانات الفوقية

en: Creative Commons License
ar: رخصة المبدعين العامة

en: administer creative commons
ar: تدير رخصة المبدعين العامة

en: Additional Information
ar: معلومات إضافية
