Creative Commons (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Display Style
it: Stile di visualizzazione

en: Display
it: Visualizzazione

en: Event
it: Evento

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Text
it: Testo

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: Advanced
it: Avanzate

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Collection
it: Collezione

en: Service
it: Servizio

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: Only in the category(s)
it: Solamente nella(e) categoria(e)

en: Only of the type(s)
it: Solamente del(i) tipo(i)

en: Creator
it: Utente
