Creative Commons (6.x-1.1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: License
fa: لایسنس

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Display
fa: نمایش

en: Event
fa: رویداد

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Text
fa: متن

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Locale
fa: بومی سازی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Containing any of the words
fa: شامل هر یک از کلمات

en: Containing the phrase
fa: شامل عبارت

en: Containing none of the words
fa: شامل هیچ یک از کلمات

en: Only in the category(s)
fa: تنها در دسته‌(های)

en: Only of the type(s)
fa: تنها از نوع(انواع) محتوای

en: Creator
fa: سازنده

en: Jurisdiction
fa: صلاحیت
