NGP COO/CWP Integration (6.x-1.45) - en to de translation catalogue (48 entries)

en: Title
de: Titel

en: Prefix
de: Präfix

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Description
de: Beschreibung

en: Comments
de: Kommentare

en: Country
de: Land

en: none
de: keine

en: Email
de: E-Mail

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Year
de: Jahr

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Disclaimer
de: Haftungsausschluss

en: Month
de: Monat

en: Amount
de: Betrag

en: Address
de: Adresse

en: State
de: Status

en: Other
de: Weitere

en: Image URL
de: Bild-URL

en: Zip Code
de: Postleitzahl

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Occupation
de: Beruf

en: Period
de: Periode

en: Payment Information
de: Zahlungsinformation

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Organization
de: Organisation

en: Headline
de: Überschrift

en: Contribute
de: Beitragen

en: Employer
de: Arbeitgeber

en: Security Code
de: Sicherheitscode

en: Domain name
de: Domainname

en: Middle Name
de: Zweiter Vorname

en: Cycle
de: Kreis

en: Contact Information
de: Kontaktinformation

en: Recurring
de: Wiederkehrend

en: Address 2
de: Adresszeile 2

en: You must enter a valid email address.
de: Es muss eine gültige E-Mail-Adresse eingegeben werden.

en: Account Information
de: Konteninformation

en: Contact Type
de: Kontakttyp

en: Source Code
de: Quellcode

en: Marital Status
de: Familienstand

en: Header text
de: Header-text

en: API Settings
de: API-Einstellungen

en: Work Address
de: Adresse (geschäftlich)
