Curlypage (6.x-3.6) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
da: Vis på alle sider undtagen de nævnte.

en: Show on only the listed pages.
da: Vis kun på de nævnte sider.

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Schedule
da: Planlægning

en: Time
da: Tid

en: Path
da: Sti

en: User
da: Bruger

en: hours
da: timer

en: days
da: dage

en: Custom
da: Tilpasset

en: Roles
da: Roller

en: New window
da: Nyt vindue

en: Repeat
da: Gentag

en: reset
da: gendan

en: Clicks
da: Klik

en: Position
da: Placering

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
da: Vis hvis følgende PHP-kode returnerer <code>SAND</code> (PHP-tilstand, kun for eksperter).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: (disabled)
da: (deaktiveret)

en: Style
da: Typografi

en: Track
da: Følg

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Same window
da: Samme vindue

en: Photo
da: Foto

en: Role specific visibility settings
da: Rollespecifikke synlighedsindstillinger

en: Page specific visibility settings
da: Sidespecifikke synlighedsindstillinger

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Until
da: Indtil

en: clone
da: klon

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Gradient
da: Farveforløb

en: Rotate
da: Rotér
