Custom Breadcrumbs (6.x-1.6) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Node type
fa: نوع گره

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Titles
fa: عناوین

en: Paths
fa: مسیرها

en: Custom Breadcrumbs
fa: سفارشی‌سازی ردپا

en: Node
fa: محتوا

en: Filter
fa: فیلتر

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: any
fa: همه

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Menu name
fa: نام منو

en: Identifier
fa: شناسه

en: About
fa: درباره

en: sort by @s
fa: مرتب‌سازی براساس @s

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: All languages
fa: تمام زبان‌ها

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
fa: <strong>%property</strong> آنها <strong>%value</strong> است.

en: and where
fa: که
