Custom Breadcrumbs (6.x-1.6) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Placeholder tokens
it: Simboli segnaposto

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Titles
it: Titoli

en: Paths
it: Percorsi

en: Node
it: Nodo

en: Filter
it: Filtra

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: any
it: qualsiasi

en: Examples
it: Esempi

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Identifier
it: Identificativo

en: About
it: Informazioni

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: Uses
it: Usa

en: All languages
it: Tutte le lingue

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
it: <strong>%property</strong> è <strong>%value</strong>

en: and where
it: e dove
