Custom Formatters (6.x-1.4) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Note
fa: یادداشت

en: Basic
fa: پایه

en: Clone
fa: تکرار

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Token
fa: توکن

en: Are you sure you want to delete these items?
fa: آیا از حذف این آیتم‌ها اطمینان دارید؟

en: The items have been deleted.
fa: آیتم‌ها حذف شدند.

en: Replacement value
fa: مقدار جایگزین

en: Basic information
fa: اطلاعات پایه

en: Module name
fa: نام ماژول

en: Bulk export
fa: صدور دسته‌ای
