Custom Formatters (6.x-1.6) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Next
it: Seguente

en: enabled
it: attivato

en: enable
it: attiva

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Mode
it: Modalità

en: Advanced
it: Avanzate

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: Basic
it: Di base

en: Clone
it: Clona

en: Tokens
it: Token

en: Are you sure you want to delete these items?
it: Sei sicuro di voler eliminare queste voci?

en: The items have been deleted.
it: Le voci sono state eliminate.

en: Revert
it: Ripristina

en: Convert
it: Conversione

en: revert
it: ripristina

en: Basic information
it: Informazioni di base

en: disable
it: disattiva

en: Module name
it: Nome modulo

en: Bulk export
it: Esportazione massiva

en: Field types
it: Tipi di campo

en: No tokens available.
it: Nessun token disponibile.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
it: Clicca un token per inserirlo nel campo che hai cliccato come ultimo.
