Custom Formatters (6.x-1.6) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Next
ro: Următor

en: enabled
ro: activat

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Custom
ro: Personalizat

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Mode
ro: Mod

en: Advanced
ro: Avansat

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Basic
ro: Simplu

en: Clone
ro: Clonare

en: Token
ro: Simbol

en: Are you sure you want to delete these items?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi aceste articole ?

en: The items have been deleted.
ro: Articolele au fost şterse.

en: Revert
ro: Revenire

en: Convert
ro: Convertire

en: revert
ro: revenire

en: disable
ro: dezactivare

en: Module name
ro: Numele modulului

en: Field types
ro: Tipuri de câmp
