dot2code - QR code management service (6.x-1.3) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Email
it: E-mail

en: Create
it: Crea

en: days
it: giorni

en: Active
it: Attivo

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Custom
it: Personalizzato

en: Mode
it: Modalità

en: Domain
it: Dominio

en: Address
it: Indirizzo

en: Send
it: Invia

en: Company
it: Azienda

en: Start
it: Inizio

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Other
it: Altro

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Duration
it: Durata

en: Postal code
it: Codice postale

en: Birthday
it: Data di nascita

en: English
it: Inglese

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: Percentage
it: Percentuale

en: activate
it: attivare

en: Delete role
it: Elimina ruolo

en: Page not found
it: Pagina non trovata

en: Telephone
it: Telefono

en: Download CSV
it: Scarica CVS

en: Generate
it: Genera

en: Files path
it: Percorso file

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: Locales
it: Lingue

en: Interface
it: Interfaccia

en: Interfaces
it: Interfacce

en: Reusable
it: Riutilizzabile
