dot2code - QR code management service (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (59 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: delete
pt: apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Create
pt: Criar

en: days
pt: dias

en: Active
pt: Ativo

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: Mode
pt: Modo

en: Domain
pt: Domínio

en: Address
pt: Endereço

en: Send
pt: Enviar

en: Company
pt: Empresa

en: Start
pt: Iniciar

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Other
pt: Outros

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Duration
pt: Duração

en: Postal code
pt: CEP

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: English
pt: Inglês

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Community
pt: Comunidade

en: Contact information
pt: Informações de contato

en: Percentage
pt: Porcentagem

en: Delete role
pt: Apagar papel

en: Connect
pt: Conectar

en: Page not found
pt: A página não foi encontrada

en: Telephone
pt: Telefone

en: Campaign
pt: Campanha

en: Authenticated
pt: Autenticado

en: Generate
pt: Gerar

en: Files path
pt: Caminho dos arquivos

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: Profile fields
pt: Campos do perfil

en: Invalid token
pt: Token inválido

en: Galician
pt: Galego

en: Locales
pt: Idiomas

en: Code type
pt: Tipo de código

en: Reusable
pt: Reutilizável
