dot2code - QR code management service (6.x-1.5) - en to hu translation catalogue (78 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Download PDF
hu: PDF letöltése

en: Update
hu: Frissítés

en: URL
hu: Webcím

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Email
hu: E-mail

en: Create
hu: Létrehozás

en: days
hu: napok

en: Active
hu: Aktív

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Mode
hu: Mód

en: Id
hu: Azonosító

en: Domain
hu: Domén

en: Mobile
hu: Mobil

en: Address
hu: Cím

en: Send
hu: Küldés

en: Company
hu: Cég

en: Start
hu: Kezdete

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Other
hu: Egyéb

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Duration
hu: Időtartam

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Birthday
hu: Születésnap

en: English
hu: angol

en: Spanish
hu: spanyol

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: Community
hu: Közösség

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: Percentage
hu: Százalék

en: activate
hu: aktivál

en: Delete role
hu: Szerepkör törlése

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Filter options
hu: A szűrők beállításai

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Header image
hu: Fejléc kép

en: Domain settings
hu: Domain beállítások

en: Contact email
hu: Kapcsolattartó e-mail címe

en: Campaign
hu: Kampány

en: Download CSV
hu: CSV letöltése

en: Authenticated
hu: Azonosított

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Files path
hu: Fájlok útvonala

en: Campaign name
hu: Kampánynév

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Profile fields
hu: Profilmezők

en: Visits
hu: Látogatások

en: Invalid token
hu: Érvénytelen vezérjel

en: Galician
hu: galiciai

en: Locales
hu: Honosítások

en: Interface
hu: Felület

en: Desktop
hu: Asztali számítógép

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Interfaces
hu: Felületek

en: Access types
hu: Hozzáférés típusok

en: Reusable
hu: Újrafelhasználható
