dot2code - QR code management service (6.x-1.6) - en to ja translation catalogue (66 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Default
ja: デフォルト

en: Download PDF
ja: PDFをダウンロード

en: Update
ja: 更新

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: Email
ja: メール

en: Create
ja: 作成

en: days
ja: 日

en: Active
ja: アクティブ

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Custom
ja: カスタム

en: Mode
ja: モード

en: Id
ja: ID

en: Domain
ja: ドメイン

en: Mobile
ja: モバイル

en: Address
ja: 住所

en: Send
ja: 送信

en: Company
ja: 会社

en: Start
ja: 開始

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Other
ja: その他

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Duration
ja: 期間

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Birthday
ja: 誕生日

en: English
ja: 英語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Secret key
ja: シークレットキー

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Delete role
ja: 役割の削除

en: Page not found
ja: ページが見つかりません

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Contact email
ja: 連絡先メールアドレス

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Authenticated
ja: 登録ユーザー

en: Generate
ja: 生成する

en: Files path
ja: ファイルパス

en: Access type
ja: アクセスタイプ

en: Profile fields
ja: プロフィールフィールド

en: Visits
ja: ビジット

en: Invalid token
ja: 無効なトークン

en: Galician
ja: ガリシア語

en: Locales
ja: ロケール

en: Interface
ja: インターフェース

en: Behaviour
ja: 動作

en: Interfaces
ja: インターフェース

en: Reusable
ja: 再利用可能
