dot2code - QR code management service (6.x-1.7) - en to id translation catalogue (48 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: delete
id: hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Create
id: Buat

en: days
id: hari

en: Active
id: Aktif

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Custom
id: Tersuai

en: Address
id: Alamat

en: Send
id: Kirim

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Start
id: Mulai

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Other
id: Lainnya

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Anonymous
id: Anonim

en: Duration
id: Durasi

en: Postal code
id: Kode pos

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Community
id: Komunitas

en: Contact information
id: Informasi kontak

en: Percentage
id: Persentase

en: Delete role
id: Hapus peran

en: Page not found
id: Halaman tidak ditemukan

en: Telephone
id: Telepon

en: Contact email
id: Email kontak

en: Access type
id: Jenis akses

en: mobile
id: mobil

en: Locales
id: Lokal

en: Interface
id: Antarmuka

en: Interfaces
id: Antarmuka
