dot2code - QR code management service (6.x-1.8) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: URL
fa: نشانی

en: Total
fa: مجموع

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Create
fa: ایجاد

en: days
fa: روزها

en: Active
fa: فعال

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Custom
fa: سفارشی

en: Mode
fa: سبک

en: Id
fa: شناسه

en: Domain
fa: دامنه

en: Address
fa: نشانی

en: Send
fa: ارسال

en: Company
fa: شرکت

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Other
fa: ساير

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Duration
fa: مدت

en: Postal code
fa: کد پستی

en: English
fa: انگلیسی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Contact information
fa: اطلاعات تماس

en: Delete role
fa: حذف نقش

en: Page not found
fa: صفحه مورد نظر یافت نشد.

en: File to upload
fa: فایل برای آپلود

en: Files path
fa: مسیر فایل‌ها

en: Access type
fa: نوع دسترسی

en: Galician
fa: گالیسی

en: Locales
fa: مناطق

en: Interface
fa: رابط
