Data (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add new
id: Tambah baru

en: View
id: Lihat

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: <none>
id: <nihil>

en: Content type
id: Jenis konten

en: Create
id: Buat

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Revert
id: Kembali

en: Select
id: Pilih

en: Index
id: Indeks

en: Identifier
id: Pengenal

en: Search index
id: Indeks pencarian

en: Warnings
id: Peringatan
