Dynamic display block (6.x-1.0-rc7) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Content type settings
ar: إعدادات نوع المحتوى

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Image settings
ar: إعدادات الصورة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Teaser
ar: موجز

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Node
ar: العقدة

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Both
ar: جميعهم

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Random
ar: عشوائي

en: Template
ar: القالب

en: Operation
ar: عملية

en: Source
ar: المصدر

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Block type
ar: نوع الصندوق
