Dynamic display block (6.x-1.0-rc8) - en to ru translation catalogue (72 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Next
ru: Вперёд

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Content type settings
ru: Настройки типов материалов

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Image settings
ru: Настройки изображений

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Teaser
ru: Анонс

en: Content type
ru: Тип материала

en: Node
ru: Материал

en: Add block
ru: Добавить блок

en: Bottom
ru: Снизу

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Shuffle
ru: Перемешать

en: Both
ru: Оба

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Use Pager
ru: Использовать навигатор

en: Random
ru: Случайно

en: Template
ru: Шаблон

en: Operation
ru: Действие

en: Pager position
ru: Расположение постраничного навигатора

en: Configure block
ru: Настроить блок

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Sort Order
ru: Порядок сортировки

en: Content settings
ru: Настройки содержимого

en: Content Type
ru: Тип материала

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Blocks
ru: Блоки

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Node content
ru: Содержимое материала

en: Block type
ru: Тип блока

en: Speed
ru: Скорость

en: Custom template
ru: Дополнительный шаблон

en: Instances
ru: Экземпляры

en: Create and delete instances of blocks.
ru: Создание и удаление экземпляра блоков.

en: Instance Title
ru: Заголовок экземпляра

en: Add Instance
ru: Добавить экземпляр

en: Original Block Title
ru: Исходный заголовок блока

en: Original Module
ru: Исходный модуль

en: Manage Instances
ru: Управление экземплярами

en: The name of the module that provided the original block.
ru: Имя модуля, создавшего исходный блок.

en: The delta of the original block.
ru: Дельта к исходному блоку.

en: Mouseover
ru: При наведении мыши

en: Image folder
ru: Папка изображений

en: Input type
ru: Входной тип

en: Image folder settings
ru: Настройки папки с изображениями

en: Number of images
ru: Количество изображений

en: The number of images to show in the block.
ru: Количество изображений отображаемых в этом блоке

en: Pause
ru: Пауза

en: Display Method
ru: Метод отображения

en: Container height
ru: Высота контейнера

en: Container width
ru: Ширина контейнера

en: Image height
ru: Высота изображения

en: Image width
ru: Ширина изображения

en: Click
ru: Клик

en: Cover
ru: Обложка
