Deadwood (6.x-1.5) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Development
it: Sviluppo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Category
it: Categoria

en: Include
it: Includi

en: Directory
it: Cartella

en: here
it: qui

en: Not available
it: Non disponibile

en: The primary identifier for a node.
it: L'identificatore primario di un nodo.

en: Extension
it: Estensione

en: Available
it: Disponibile

en: Files directory
it: Cartella file
