Decisions (6.x-1.3) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Closed
nl: Gesloten

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Number
nl: Getal

en: remove
nl: verwijderen

en: Question
nl: Vraag

en: Active
nl: Actief

en: Voting
nl: Stemmen

en: Always
nl: Altijd

en: Vote
nl: Stemmen

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Choices
nl: Keuzen

en: 1 vote | @count votes
nl[0]: 1 stem
nl[1]: @count stemmen

en: Votes
nl: Stemmen

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Results
nl: Resultaten

en: Electoral list
nl: Kiezerslijst

en: Show individual votes
nl: Individuele stemmen tonen

en: Reset votes
nl: Stemmen ongedaan maken

en: You must fill in at least two choices.
nl: Geef tenminste twee keuzes op.

en: Visitor
nl: Bezoeker

en: Cancel your vote
nl: Uw stem intrekken

en: Your vote was canceled.
nl: Uw stem is teruggetrokken.

en: cancel own vote
nl: uw stem terugtrekken

en: inspect all votes
nl: alle stemmen bekijken

en: Choice @n
nl: Keuze @n

en: Selection
nl: Selectie

en: Your vote has been recorded.
nl: Uw stem is geregistreerd
