Decisions (6.x-1.8) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Closed
fa: بسته شده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Number
fa: عدد

en: remove
fa: حذف

en: Question
fa: سوال

en: Active
fa: فعال

en: Always
fa: همیشه

en: Vote
fa: رای

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: am
fa: ق‌ظ

en: pm
fa: ب‌ظ

en: Choices
fa: انتخاب‌ها

en: 1 vote | @count votes
fa[0]: 1 رای
fa[1]: @count رای

en: Votes
fa: آراء

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Results
fa: نتایج

en: You must fill in at least two choices.
fa: شما باید دست کم دو انتخاب داشته باشید.

en: Visitor
fa: بازدید کننده

en: Cancel your vote
fa: لغو رای خود

en: cancel own vote
fa: باطل کردن رای خود

en: inspect all votes
fa: رسیدگی به تمام آراﺀ

en: Choice @n
fa: گزینه @n

en: Percentage (%)
fa: درصد (%)
