Delicious (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Tag
it: Etichetta

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: edit
it: modifica

en: username
it: nome utente

en: Display
it: Visualizzazione

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Link URL
it: URL del link

en: User name
it: Nome utente
