Diff (6.x-2.2) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: View
fa: مشاهده

en: Added
fa: اضافه شده

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Deleted
fa: حذف شد

en: view revisions
fa: مشاهده بازبینی‌ها

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: !date by !username
fa: !date توسط !username

en: revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: current revision
fa: بازبینی جاری

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
fa: بازبینی‌ها امکان پیگیری تفاوت‌های میان چندین نسخه از یک ارسال را فراهم می‌کند.

en: View changes
fa: مشاهده تغییرات
