Disclaimer (6.x-1.5) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Image settings
fa: تنظیمات تصویر

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Minimum height
fa: حداقل ارتفاع

en: Minimum width
fa: حداقل عرض
